Sveikas dirvožemis – sveiki augalai

2017.06.05

95 proc. tai, ką mes valgome, tiesiogiai arba netiesiogiai susiję su dirvožemiu. Sveiki dirvožemiai – žemės ūkio gamybos pagrindas, kuriame auga praktiškai visi augalai, iš kurių gaminami maisto produktai. Sveikame dirvožemyje užauga sveiki augalai, su dirvožemio kokybe tiesiogiai susijęs augalų derlingumas ir derliaus kokybė.

Dirvožemis atlieka ir savotiško buferio vaidmenį, apsaugoja jautrias augalų šaknis nuo kenksmingų medžiagų ir netikėtų aplinkos veiksnių kaitos.

Galime sakyti, kad sveikas dirvožemis – gyva, dinamiška ekosistema, kurioje gyvena gausybė mikroskopinių ir stambesnių gyvių, atliekančių gyvybiškai svarbias funkcijas. Vieni negyvas ir irstančias organines liekanas ir mineralus paverčia augalams prieinamais maisto junginiais, kiti kovoja su patogenais, kenkėjais ir net piktžolėmis, gerina dirvožemio struktūrą, gerina dirvožemio vandens balansą. Galiausiai visa tai didina augalų produktyvumą. Taip pat sveikas dirvožemis padeda sušvelninti kintančio klimato įtaką aplinkai.

Kodėl tokia didelė organinių medžiagų dirvožemyje reikšmė? Dirvožemio organika – augalinių liekanų biodestrukcijos rezultatas. Organinė dirvožemio medžiaga turi įtakos dirvožemio savybėms, ir aplamai, nuo jos priklauso dirvožemio būklė. Nuo organinių medžiagų kiekio bei destrukcijos spartos priklauso dirvožemio poringumas, vandens filtracijos greitis, dirvožemio savybės išlaikyti vandenį, dirvožemio biologinė įvairovė ir maisto medžiagų prieinamumas augalams. Dirvožemio derlumui būtina maisto medžiagų apykaita tarp dirvožemio, organinių medžiagų ir vandens, o norint palaikyti stabilią žemės ūkio produkcijos gamybą, šių svarbiausių elementų apykaitą reikia palaikyti. Vystant žemės ūkio gamybą be organinių medžiagų atstatymo pažeidžiamas maisto medžiagų apykaitos ciklas, mažėja dirvožemio derlumas ir pažeidžiamas agroekosistemos balansas.

Ūkininkai turi prisiminti, kad dirvožemis – pagrindinis sąjungininkas, vystant žemės ūkio verslą. Pagaminamos produkcijos kiekis ir kokybė priklauso nuo dirvožemio savybių: pilnavertis maistas ir pašarai gali būti užauginami tik gyvame ir sveikame dirvožemyje. Žmonių skaičius planetoje didėja, o žemės plotas nedidėja, belieka – auginimo technologijų intensyvinimas, dėl to dirvožemis patiria labai stiprų „spaudimą“. Daugelyje šalių intensyvi žemdirbystė labai nualino dirvožemius, sumažėjus gamybiniam dirvožemio potencialui ateinančioms kartoms kils problemų apsirūpinant maistu.

Bioenergy LT specialistai kviečia žemdirbius racionaliai naudoti dirvožemį ir išsaugoti jo derlumo potencialą. Norint apsaugoti dirvožemį ir išsaugoti jo produktyvumo potencialą, būtina taikyti kompleksines žemės ūkio valdymo technologijas, gerinančias dirvožemio savybes.

Kiek mes besistengtumėme, pagrindinis vaidmuo tenka ūkininkams racionaliai naudojant dirvožemį. Mes tik galime pateikti aukštos kokybės preparatus ir jų naudojimo rekomendacijas.

 

Atgal

UAB BIOENERGY LT                                                              
Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
Bankas: AB bankas "Swedbank"
Į.k.:302956352
PVM: 100007429419
a/s LT027300010134086612
Banko kodas: 73000

Noriu gauti naujienas !