Lenkijos sodininkų patirtis

2017.05.30

Visi puikiai žino Lenkijos sodininkus, bet jie šiemet neramūs. Permainingi orai pakenkė sodams, štai ir braškės šiais metais labai nukentėjo nuo šalnų, jie sako: įsivaizduokit uogos šiuo metu kainuoja 6.5 Eur.

Kokių sprendimų imtis, kad būtų galima padidinti braškių atsparumą žemoms temperatūroms ir sumažinti išlaidas augalų apsaugai? Apie tai verčia galvoti ir vartotojai, jie nori, kad braškės būtų kuo mažiau purkštos pesticidais. Kai kurie tik bando, o kai kurie jau pilnai naudoja Bioenergy rekomenduojamus biologinius preparatus. Apsilankėme bandymuose, kur tiriamas Azofix, Fosfix, Bactoforce ir MaxProlin poveikis braškėms. Prašyti parodyti laukelių, kuriuose naudoti preparatai nereikia, matosi iš karto. Ypač efektyvumu išsiskiria MaxProlin ir Fosfix. Labai daug tikimasi iš Bactoforce. Preparatas pakeistų augalų priežiūros technologijas, uogos ilgiau laikytųsi ir nebūtų pesticidų likučių. Klausiame, kodėl bandote, reikia naudoti? Atsakymas: buvo įvežama daug neefektyvių preparatų, tik dėl vienkartinio pardavimo, tai dabar ūkininkai nori mokslininkų išvadų apie preparatus, o rimtos kompanijos visuomet preparatų pristatymą pradeda nuo bandymų atliktų toje šalyje duomenų pristatymo.
Daugiau informacijos pateiksime apžiūrėję visus bandymus.

          

Lenkijoje aplankėme bulvių augintoją, kurio ūkyje įrengti Bioenergy LT preparatų bandymai. Ūkininkas bulvių augina nedaug, tik 300 ha, bet "gaudo" kiekvieną naujovę. Jo nuomone šiame versle smulkmenų negali būti, apie tai byloja ir vidutinis 67 t/ha bulvių derlingumas. Pirmiausiai atkreipėme dėmesį į labai tikslius dirvožemio tyrimus, kuriuose svarbią vietą užima dirvožemio biologinio aktyvumo rezultatai, ūkininkas pabrėžė, kad jam šis rodiklis - vienas svarbiausių.Bandymų sklype sodinant bulves išpurkšti Fosfix, Azofix, Biofert. Bulvės dygsta ir aiškiai išsišoka Biofert. Bandymo vykdytoja ir ūkininkas sako, kad auginama bulvių veislė ,,Innovator" labai jautri ligoms ir derlingumas labai priklauso nuo aplinkos veiksnių. Niekas jos neaugintų, bet užsakovas moka geriau nei už kitas veisles. Belieka ieškoti būdų padidinti bulvių produktyvumą. Daug tikimasi iš Fosfix, nes dirvožemyje gausu fosforo, bet prieinamo augalams - minimalus kiekis. Apžiūrėjus šaknis matosi, kad jos vystosi daug aktyviau nei kontrolėje. Prieš žydėjimą bus purškiami Bactoforce, MaxProlin, Nutrilife. Bactoforce planuojama išpurkšti du ir tris kartus. Ūkininkas sako, kad reikia ruoštis laikotarpiui kuomet bus uždraustos kai kurios veikliosios medžiagos plačiausiai naudojamos bulvių ūkiuose. Apie rezultatus būtinai informuosime.

          

Šiais metais Lenkijoje dar vienas pastebėjimas - mažai pakelėse braškių ir trešnių pardavėjų. Specialistai sako, pažiūrėkit į braškių žiedus ir bus viskas aišku. Pavasario šalnos labai pažeidė žiedus, suprantama, kad nusilpo ir patys augalai, dėl to paplito ligos. Reikia ieškoti sprendimų, nes vartotojas šiandien nori švarios ir maistingos produkcijos. Kaip tai pasiekti? Biologiniai preparatai. Lenkijoje jų daug, bet efektyvių bakterinių preparatų pasirinkimas labai menkas. Jau dabar matosi, kad Azofix, Fosfix, MaxProlin labai efektyvūs. Žinoma, galutinis atsakymas bus nustačius derlingumą ir ištyrus uogų maistinę vertę. Mūsų paskyroje jau rašėme apie bulvių augintojų patirtį, ji mums labai pravers diegiant biologinius preparatus kitose šalyse. Jau dabar labai išryškėjo Biofert aktyvumas, labai daug tikimasi iš Fosfix, nes bulvėms palankiame dirvožemio pH neatsipalaiduoja fosforas, atpalaidavus fosforą būtų galima tikėtis gausesnio ir kokybiškesnio derliaus.
Lenkijos ūkininkai augina nemažai kukurūzų, tačiau ne visi dirvožemiai atitinka šių augalų fiziologinius reikalavimus, ypač reikšmingas fosforas. Kukurūzuose ūkininkai naudoja Fosfix, Azofix, o pradėjus formuotis žiedynui bus išpurškiamas NutriLife ir MaxProlin.
MaxProlin efektyvumu labai nustebo žieminių rapsų augintojai. Jie sako, nesitikėję tokio poveikio. Pavasaris buvo sudėtingas, augalai stresavo nuo šalnų, o dirvožemiai smėlingi, tai rapsai ypač reagavo į aplinkos veiksnių pokyčius. Tai ką padarė 5 g/ha MaxProlin, sunku patikėti, ūkininkas tikisi 4 t/ha derlingumo. Manome, kad mūsų rekomendacijos pakeis ūkininkų požiūrį į augalininkystės technologijų biologizavimą.

Atgal

UAB BIOENERGY LT                                                              
Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
Bankas: AB bankas "Swedbank"
Į.k.:302956352
PVM: 100007429419
a/s LT027300010134086612
Banko kodas: 73000

Noriu gauti naujienas !